Göteborg skola alleskolan

  Alléskolan landskrona

Våra utbildningar. Alléskolan erbjuder en rad olika utbildningar och här hittar du information om våra program och inriktningar. Läs mer.


Alléskolan leksand

Frågor och svar om att få en skolplats. Här kan du läsa vanliga frågor och svar om skolplaceringar i förskoleklass och grundskola och hur du gör för att önska skola för ditt barn. Statistik skolplaceringar. Här samlar vi statistik från skolplaceringar från läsår / och framåt.
 • Alléskolan leksand
 • Alléskolan vara

  Läsårstider och ledighet. Här hittar du när höstterminen och vårterminen i Göteborgs kommunala förskoleklasser, grundskolor och grundsärskolor börjar och slutar. Här finns även information om lov- och studiedagar och hur du ansöker om ledighet.

  Alléskolan kungsbacka

  Här finns kontaktuppgifter till alla grundskolor och anpassade grundskolor i Göteborg - både kommunala och fristående. Du kan sortera efter stadsområde, inriktning eller om skolan är kommunal eller fristående. Du kan också filtrera fram grundskolor som har verksamhet för anpassad grundskola. Anpassad grundskola hette tidigare.

  Schema alléskolan åtvidaberg

  Alla barn och unga i Göteborg har rätt att gå i skolan. I skolan ger vi våra elever kunskap och förmåga att påverka både samhället och sin egen framtid. Här hittar du information om hur skolan fungerar och vilket stöd vi erbjuder dig som elev eller vårdnadshavare.

  Alléskolan matsedel

   Skolorna med bäst betyg i Göteborg Betygen (A-F) ger olika poäng och räknas ihop till ett meritvärde. Meritvärdets maxpoäng är Siffrorna nedan visar de fem skolorna i.

 • Alléskolan schema
 • göteborg skola alleskolan


 • Alléskolan schema

 • torsdag 23 december – måndag 10 januari Uppsala SE. Skollov - Alla skollov i Sverige för Sommarlov Höstlov Jullov Sportlov Påsklov

 • Alléskolan åtvidaberg

  Favorit. Address: Floda allé 8. FLODA. Västra Götalands län. Alléskolan Alléskolan årskurs , med cirka elever ligger i Floda. Skolan är uppdelad i två skolenheter, Ask och Bok. Vår organisation med åtta självständiga arbetslag, EHT samt fritidsgården har visat sig skapa ett bra arbetsklimat och trivsel.