Skolmat st eriks gymnasium

 • skolmat st eriks gymnasium
 • Skolplattformen bromma gymnasium

  S:t Eriks gymnasium och Riksgymnasiet för rörelsehindrade i Stockholm förbereder dig för studier på högskola eller ett arbete mot ett specifikt yrke. Vi speglar det samtida Stockholm som en modern innerstadsskola med ett rikt utbud av program och stor variation.


  St eriks gymnasium schema

  S:T Eriks gymnasium. 05 okt. Torsdag. Kökets gröna 1. Rostad butternut pumpa soppa serveras med rostade pumpa och solrosfrön, örtolja, färskost och mjukt bröd. Kökets rätt. Spenat- och kesolasagne.


  Skolplattformen st eriks gymnasium

  Logga in; Tillbaka Kalenderintegration. Kopiera och klistra in följande länk i din kalender för att automatiskt få en uppdaterad version av skolmaten i din kalender.

   Gymnasium inloggning

  På hittar du matsedeln för S:t Eriks gymnasium i Stockholm.
 • Vårdnadshavare gymnasiet


 • Stockholms stad gymnasium

  Till S:t Eriks gymnasium kommer elever från cirka olika grundskolor från hela Stockholmsområdet. Program. På S:t Eriks gymnasium väljer du mellan att läsa ett yrkesprogram, ett introduktionsprogram eller en högskoleförberedande utbildning. Läs om innehåll och programfördjupande kurser på S:t Eriks gymnasiums webbplats.

  Globala gymnasiet schema

  Läsåret börjar: 14–25 augusti. Höstlov, vecka 30 oktober–3 november. Höstterminens sista dag: 21 december. Uppdaterad

  Vårdnadshavare gymnasiet

 • På kommunala gymnasieskolor kan du som vårdnadshavare använda appen Anmäl frånvaro. Registrera ditt mobiltelefonnummer på Mina sidor för att kunna använda appen. Du som går på S:t Eriks gymnasium eller är vårdnadshavare för en av våra elever loggar in i Skolplattformen för information och kontakt med skolan.


 • Schema blackebergs gymnasium

   S:t Eriks gymnasium (f.d. Industri- och hantverksskolan och Polhemsgymnasiet) är en gymnasieskola vid Polhemsgatan i stadsdelen Kungsholmen i Stockholm. Skolan invigdes och ritades av arkitekten Paul Hedqvist. Byggnaden räknas som ett fint exempel för talets funkisarkitektur. Sedan hösten finns även Scengymnasiet huset.